Kdo hledá chalupu, má letos jedinečnou příležitost

Zatímco zejména v období koronavirové epidemie trhala poptávka po chatách a chalupách rekordy, nyní se na trhu s rekreačními nemovitostmi naplno projevuje ekonomická nejistota. To je ale příležitost pro ty, kteří chtějí investovat.

zdenek ciboch clanek chalupa jako investice
zdenek ciboch clanek chalupa jako investice

Nárůst prodávaných rekreačních nemovitostí

Lidé si začínají uvědomovat, že vlastnit chatu nebo chalupu není nezbytné, navíc i samotná údržba takového objektu bývá nákladná a náročná na čas. Z rekreačních objektů je často zbytný náklad, který domácnosti na cestě k úsporám škrtnou mezi prvními. Poptávka po rekreačních nemovitostech je tak výrazně nižší než v předchozích, především „covidových“ letech. To ale neznamená, že by se trh s chatami a chalupami zcela zastavil, ale spíše se proměňuje.

Nové možnosti s dříve nedostupnými nemovitostmi

Nadále existují turisticky oblíbené oblasti jako například Krkonoše či Šumava, kde je poptávka stabilně na vysoké úrovni, nabízených nemovitostí je méně a drží si cenu. Také v dalších lokalitách se chaty a chalupy nadále prodávají, zájemci jsou ale výrazně náročnější než v období prodejního boomu. Kvůli vysokým cenám stavebních prací i materiálů upřednostňují nemovitosti, které nevyžadují zásadnější rekonstrukci. Poptávka je především po zateplených chalupách, které jsou energeticky nenáročné a umožňují například i celoroční využívání, naopak chaty a rekreační objekty před opravou lze díky nižšímu zájmu pořídit levněji.

zdenek ciboch clanek chalupa jako investice 2

Celková situace na trhu nahrává tomu, že se čím dál častěji v nabídkách objevují rekreační nemovitosti za zajímavou cenu. To může být lákavé především pro ty, kteří chtějí investovat nebo zvažují pořízení chaty či chalupy k podnikání. Neutuchající zájem je také o moderní rekreační nemovitosti v rezidenčních komplexech, kde se potenciální majitelé nemusí o nic starat.

Ideální doba na investice

Pokud se rozhlížíte po zajímavé rekreační nemovitosti, nyní je ideální doba. S příchodem jara se na trhu začínají tradičně objevovat nové nabídky na prodej. Za současných podmínek je navíc často možné s majitelem jednat o ceně nemovitosti. Dá se také očekávat, že se na trh dostanou nemovitosti v lokalitách, které jsou za standardních okolností nedostupné. To přináší nečekaný mix příležitostí pro kupující.

Pokud zvažujete investici do rekreační nemovitosti nebo jen čekáte na chalupu v nedostupné oblasti, neváhejte mě kontaktovat. Společně najdeme ideální nemovitost pro vaše potřeby. 

Rubriky: Reality

Rychlý kontakt:

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

Vývoj cen pronájmů – Praha
Novinky
10
oko

Vyrovnání nabídky a poptávky nájmů

Obsah článku Stabilizace cen nájemnéhoGraf: Realizované ceny pronájmůPrůměrné nájemné v PrazePrůměrné nájemné mimo PrahuDélka potřebná k zajištění nájemníkaPřizpůsobení cen nájmů Stabilizace cen nájemného Hlavním…
Jak vybrat pozemek pro stavbu domu
Rady a tipy
10
oko

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Obsah článku Prověření územního plánuPozor na sítě a přístupKatastr nemovitostíJak se zorientovat ve výpisu z katastru nemovitostíDalší zápisySeznámení s okolím Prověření územního plánu Prvním krokem…
Vývoj cen pronájmů – Praha

Vyrovnání nabídky a poptávky nájmů

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu