Proč se vyplatí spolupracovat s makléřem

Prodat, koupit, pronajmout nemovitost není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Špatně nastavená cena může znamenat, že majitel přijde o nemalé prostředky. Prodat nemovitost bez kvalitního marketingu je stále složitější a to už vůbec nezmiňujeme, jaké škody dokáže napáchat amatérsky připravená prodejní smlouva. Právě o těchto záludnostech je můj dnešní text.

proc se spojit s profesionalem
proc se spojit s profesionalem

Když se lidé rozhodnou pustit se do prodeje nemovitosti sami, často mají nereálná očekávání. Pokud se v tomto světě člověk přímo nepohybuje, neví, jaké jsou ceny nemovitostí v daných lokalitách a kolik si za nemovitost říct. Samoprodejci obvykle v důsledku zpráv z médií o růstu cen nemovitostí a s vidinou vyššího zisku svou nemovitost přecení. Pak ale nabídka dlouho visí na realitních serverech a musí se s cenou dolů. Prodejce jde do konečného obchodu se zklamáním. Takovou frustraci by si ale mohl odpustit. Realitní makléři mají přehled za kolik se a v jaké lokalitě daná nemovitost prodává. Navíc umí najít i správné kupující a jim pak nabídnout zajímavou cenu jak právě pro kupujícího, tak pro prodávajícího.

Správná cena i vhodný marketing

Nejen že realitní makléř zná trh a dokáže poradit s cenou, ale má i nástroje, jak prodat nemovitost výhodněji. Používá nástroje jako je například marketing nemovitosti a homestaging. Homestagig je v podstatě naaranžování interiéru prodávané nemovitosti tak, aby přilákala více zájemců a byt či dům působil útulněji. Dnes je také velmi moderní aktivní marketing na sociálních sítích a vytvoření videoprohlídky pro ještě větší oslovení potenciálních zájemců.
Realitní makléř také umí zajistit právní služby, které jsou jak k nákupu, tak k prodeji nemovitosti potřeba. Majitel nebo kupující se nemusí tedy bát, že by se něco pokazilo a například v důsledku utajeného věcného břemena z prodeje sešlo.

Pozor na dobře sepsanou smlouvu

Když lidé prodávají či kupují svou první nemovitost, netuší, co všechno je potřeba zařídit a vyřídit. V ceně služeb realitního makléře je úschova peněz, která je potřeba při transakci za kupovanou nemovitost. Také se nemusíte bát o to, zda prodejní smlouva je správně zpracovaná a obsahuje všechny náležitosti. Často se totiž setkáváme s tím, že špatně sepsaný dokument dokáže napáchat spoustu škod. Proto se vyplatí věřit odborníkovi. A i když ještě neplatí přísnější pravidla pro výkon práce realitního makléře, nemusíte se bát svěřit nákup či prodej své nemovitosti do rukou kvalifikovaného realitního makléře z RE/MAX.

V případě, že chcete bez starostí prodat svoji nemovitost za tu nejlepší cenu, budu rád, když se na mě obrátíte.

Zdeněk Ciboch
Váš realitní makléř

Rubriky: Reality

Rychlý kontakt:

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

Dražší hypotéku vynahradí levnější nemovitost
Novinky
10
oko

Dražší hypotéku vynahradí levnější nemovitost

Obsah článku Situace na trhuNásledky drahých hypotékKompenzace díky cenám nemovitostí Situace na trhu Aktuálně nabídkové úrokové sazby jsou nadále velmi vysoké a nedá…
zdenek ciboch clanek data makler
Rady a tipy
10
oko

Makléř musí pracovat s exaktními daty a analýzou

Když vypuklo období koronaviru, během krátké doby došlo prakticky k zastavení celého realitního trhu. Všichni vyčkávali, situace se měnila téměř z hodiny na hodinu…
Dražší hypotéku vynahradí levnější nemovitost

Dražší hypotéku vynahradí levnější nemovitost

zdenek ciboch clanek data makler

Makléř musí pracovat s exaktními daty a analýzou